اصلاح صورت و روش صحیح

ارسال شده در مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۵ موضوع ریش تراش و اصلاح صورت توسط

شاید شما هم از آن دسته آقایانی باشید که همیشه از حساسیت و قرمزی پوست خود بعد از تراشیدن ریش توسط ماشین شاکی هستید. در ادامه به علت به این رخداد و راه حل ساده آن میپردازیم.  یکی از مشکلاتی که آقایان همیشه با آن درگیر هستند تراشیدن ریش و حساس شدن پوست بعد از آن است. امروزه با توجه به اینکه اغلب افراد از ماشین برای تراشیدن ریش استفاده می کنند بیشتر این مشکل را دارند و علت آن را به کیفیت ماشین ریش تراش و یا تک تیغه و یا سه تیغه بودن نسبت می دهند که صد البته واقعیت ندارد.  در واقع ریشه اشکال از نحوه کاربرد ماشین ریش تراشی است و یک تیغه و یا سه تیغه بودن هیچ اثری در این مورد ندارد. اگر قصد داری کمترین حساسیت پوستی را بعد از تراش ریش داشته باشید به این موارد دقت کنید:

۱-همیشه تراشیدن ریش را از زیر گلو و چانه شروع و در نهایت روی گونه را بتراشید. در واقع همه ماشینها در شرایطی که خنک هستند حساسیت و تحریک کمتری به پوست می رسانند. پس واضح است که بخشهایی مانند زیر گلو و چانه که بیشتر در معرض حساسیت هستند در ابتدا که تیغه ها خنکتر هستند تراشیده شوند.

۲-موقع تراشیدن زیر گلو سر خود را بالا نگیرید. هر قدر پوست شما کشیده تر باشد بیشتر تحریک خواهد شد. پس کاملا” سر خود را به پایین بیاندازید و ریش را بتراشید. مهمترین علت تحریک پوستی همین مورد است. پوست شما باید کاملا آزاد باشد.

۳- ریش تراش را روی پوست خود فشار ندهید بلکه روی پوست خود حرکت دهید.

۴- هیچگاه صورت مرطوب خود را با ماشین نتراشید. ریش و صورت باید کاملا خشک باشند.  ۵-همیشه بعد از اصلاح صورت از یک افترشیو ژله ای استفاده کنید تا پوستتان جوش نزند. هرگز از ادکلن به جای افترشیو استفاده نکنید.

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>