باور غلط در مورد آغوشی نوزاد

ارسال شده در شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۵ موضوع مادر و کودک توسط

اغلب وقتی یک فناوری جدید وارد بازار می شود یک موج منفی و بازدارنده با آن مقابله می کند و تا پذیرش و جا افتادن آن ابزار مدتی طول می کشد. آغوشی نوزاد با اینکه یک ابزار ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد از این مستنا نبوده و در مورد استفاده از یک آغوشی که فواید بسیار زیادی دارد باورهای غلطی در میان مردم شنیده می شود. که در ادامه بیان می شود.

نتیجه تصویری

استفاده از آغوشی خطرناک است

برخی بر این باورند که آغوشی نه تنها برای کودک راحتی به همراه ندارد ، بلکه خطرناک نیز هست. در صورتی که با انتخاب یک شال یا یک آغوشی مناسب می توانید نوزاد را در موقعیتی راحت و ارگونومیک با خود حمل کنید. به این ترتیب نه تنها هیچ خطری نوزادتان را تهدید نخواهد کرد ، بلکه بر عکس او کاملا نزدیک شما بوده و دائم تحت نظرتان خواهد بود.

آغوشی باعث کمر درد می شود

برخی از والدین اغلب ادعا می کنند که به دلیل ضعف عضلات کمر نمی توانند نوزاد خود را بغل کنند و یا حمل نوزاد در آغوشی باعث تشدید کمر درد آن ها می شود. در صورتی که صحیح بستن شال یا آغوشی باعث می شود که وزن کودک به طور مساوی تقسیم شده و به هیچ وجه احساس کمر درد نکنید.

هیچ کاری نمی توانید بکنید

بر عکس به دلیل استفاده از آغوشی جای کودکتان امن و دست هایتان کاملا آزاد است. بنابراین می توانید به تمام کارها و امور روزمره خود پرداخته و به گردش بروید ، ظرف یا لباس هایتان را بشویید و حتی به خرید بروید.

او هیچ وقت راه رفتن را یاد نمی گیرد

استفاده از آغوشی به معنای آن نیست که نوزاد را از صبح تا شب در آغوش بگیرید. نوزادی که در آغوشی حملمی شود درست مثل نوزادی که در تخت خود به خواب رفته و یا در کالسکه اش به گردش می رود ، زمان های بیداری دارد که می تواند آن را در جای دیگری غیر از آغوشی سپری کند !

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>