رایحه های اصلی در عطرها

ارسال شده در مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۵ موضوع عطر و ادکلن توسط

عطر و ادکلن از رایحه ها و مواد مختلفی تهیه می شود. برگ درختان، گل ها، میوه ها، چوب  درختان، سنگ و خاک و.. هر یک بر اساس خواص و رایحه ای که دارند باعث به وجود آمدن عطری خاص می شوند . مثلا اغلب عطر زنانه از گل ها ساخته می شود. و یا مثلا اغلب عطرهای خنک از رایحه های سبز و آبی ساخته می شوند و همینطور بقیه عطر ها. در ادامه به معرفی یکی از رایحه های معمول می پردازیم. با ما همراه باشید تا در مورد خانواده مرکبات در عطرها بیشتر بدانیم..

خانواده ی مرکبات یا Citrus هستند.

عطرهای این گروه اغلب بسیار مورد توجه جوان ها و نوجوان ها هستند . این گروه بویایی از زمانی دور وجود داشته و همچنان در عطر سازی اما به روشی مدرن تر از قبل مورد استفاده قرار می گیرد . ترکیبات این عطرها متشکل از رایحه لیمو، پرتقال، برگاموت، گریپ فروت و نارنگی ست که در عطرهای مردانه با رایحه های آروماتیک و تند ترکیب می شوند و در عطر های زنانه با رایحه گل ها .

از عناصر دیگری هم مثل شکوفه های پرتقال، دانه ها یا روغن بهار نارنج نیز در این ترکیبات استفاده میشه. به همین دلیل یکی از ویژگی های این عطرها با طراوت بودن و خنک بودن اونهاست .

این گروه در عطرهای مردانه به دو زیر مجموعه تقسیم میشن :

– مرکبات – آروماتیک یا Citrus-Aromatic : عطرهایی که در این دسته قرار می گیرن ، بسیار خنک هستن و حالتی مثل بوی هوای سرد زمستان از اونها استشمام می شه . بعضی از اونها فاقد طعم شیرین هستند ، اما در انواعی دیگر به شدت رایحه شرین آشکار هست .
در این دسته از عطرها رایحه های Unisex بسیار یافت می شه ، که هم مردان و هم زنان می تونن از اونها استفاده کنند. عطر مشهور CK one از کلوین کلاین در این دسته قرار می گیره .

– مرکبات – غنی شده یا Citrus- Gourmand : منظور از مرکبات غنی شده ، ترکیب شدن رایحه مرکبات به همراه رایحه های وانیل یا کارامل هست . به شدت بوی میوه با طعمی شیرین مزه از اونها استشمام می شه . عطرهای این گروه رایحه ای شادی بخش دارن و بسیار برای نوجوان ها توصیه می شه . Tommy Summer Cologne 2002 Tommy Hilfiger نمونه ای از این گروه بویایی ست .

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>